Přírodní materiály

Přírodní materiály

Weleda

Cílem přípravků Weleda je podpora a obnovení zdraví člověka. V duchu svého motta „V souladu s člověkem i přírodou" Weleda usiluje o ekologicky co nejšetrnější výrobu. To se promítá do zásad hospodaření se surovinami, energií, vodou, odpady, řešením transportu atd. Weleda patří mezi první firmy, které získaly certifikát pro ekologický management firem ISO 14001.

Sortiment Weledy obsahuje přes 100 kosmetických produktů a 1 400 druhů léčiv. Weleda klade důraz na vysokou kvalitu použitých surovin sběrem počínaje a výrobním řetězcem konče. V České republice je dostupná čistá přírodní kosmetika, šťávy, sirupy a dietetika. Valná většina přípravků Weleda je nositelem ochranné známky - Kontrolovaná přírodní kosmetika.

Weledu najedete na: www.weleda.cz

Pejashop

"Filosofií našeho obchodu je šetřit přírodu a eliminovat působení chemických látek do maximální možné míry, ale nikdy na úkor komfortu používání výrobků. Tzn. v některých výrobcích (například svrchní kalhotky) jsou použity i například syntetické materiály (například polyester), pokud zajišťují funkčnost. Tam, kde je to možné pro vás však raději vybíráme přírodní materiály, místní výrobky, apod."

Pejashop najdete na: www.pejashop.cz

Obléčení a zavinování

Informační stránku s obchodem s dětským obléčením a např. šátky na nošení děti najdete na: www.nosenideti.cz a dále na: www.babysatky.cz

Podpora spotřebovatele

Stránka www.dtest.cz/testy/2-vyrobky-pro-deti poradí spotřebovateli různé možnost, mimo jiné je zde k nalezení velké množství výsledků testů zboží.