Mateřská centra v České republice

Mateřská centra v České republice

RC Poupátko Příbram

Založeno bylo v roce 2003 z iniciativy pár uvědomnělých maminek. Zpočátku se setkávali v domácnosti. Časem z této iniciativy vznikla waldorfská mateřská škola. V dnešní době je Poupátko členem Společnosti waldorfské školy Příbram a úzce se školou spolupracuje. Díky tomu můžeme mít centrum v prostoru domeček školy, kde se střídáme s družinou. To nám velmi ulehčuje provoz.

Nabízíme pravidelná setkáváni pro rodiče s malými dětmi (od miminek až po předškolní děti), poskytujeme také podpůrný program pro těhotné ženy.

Přístup k dětem je individuální, laskavý, děti si mohou hrát z přírodních materiálů. Prostor má dřevěnou podlahu, nábytek, vše je v jemných, pastelových barvách, což spolu se zpěvem a tanečky (v programu) působí uklidnujícím, blahodárným dojem na dětskou psychiku v dnešní uspěchané době. Rodiče u nás mohou aktivně relaxovat při tvořivé dílně.

Kontakt: Michaela Klimková : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web :http://waldorf.pb.cz/rc-poupatko/o-poupatku

 

Náruč centrum pro rodinu v Turnově

Občanské sdružení vzniklo v roce 2000 a původně působilo ve Waldorfské mateřské škole v Turnově. S postupným rozrůstáním hledalo vlastní místo působení, až v roce 2006 zakotvilo v Sokolovně uprostřed města.


Činnost sdružení byla od počátku vedena myšlenkou waldorfské pedagogiky od počátku. Nyní členská základna přes 60 členů a jejich zájmy jsou segmentovány do jednotlivých okruhů. Mezi nimi funguje klub waldorfské pedagogiky se specializovanou náplní. Je stále přístupný pravidelným i novým zájemcům. Na svých přednáškách, besedách, oslavách poskytuje informace zejména o přiměřeném přístupu k malým dětem i jejich praktické užití. Ovlivňuje náplň setkávání přístupem k dětem, rituály, vybavením prostoru a výběrem hraček. Od roku 2004 s úspěchem organizuje letní víkendový seminář Domácnost pro celé rodiny, inspirovaný stejnojmennou knihou holandské autorky Monique Wortelboer.

Kontaktní osoba Waldorfského klubu je Hana Hajnová ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)


Rodinné centrum Náruč Turnov nabízí svůj pravidelný program po všechny dny v týdnu. Program všech činností zveřejňuje na svých vývěskách a v městském tisku. Naleznete je také na webových stránkách Turnov pro rodinu a na www.naruc.cz.

 

Dětský klub Malých stromů v Novém Strašecí

Kontaktní osoby:
Helena Janoušová - Tel: 777 686 478
Jana Vyskočilová - Tel: 724 226 354
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ptáte se, proč Dětský klub Malých stromů? Na každé dítě lze nahlížet jako na takový malý strom, který nejprve z malého, leckdy velmi nepatrného, semínka vyroste do velkých výšek nebes a jeho koruna i kořeny jsou tak otevřeny světu, že se ani nechce věřit…Ano, je to možné, a to u každé lidské bytosti, která je vždy nejprve dítětem …a má-li potřebné podmínky k zapuštění pevných kořenů v raném dětství, může pak otevřít svou korunu v dospělosti a stáří…


Místem našeho setkávání je město Nové Strašecí, nově od záží 2012 se scházíme v chatě, je upravena pro celoroční provoz, v blizkostí lesa a polí, se zahradou, která nabízí dětem prostor k prožívání toho, co ve věku od narození až do školní zralostí potřebují....

  Provoz máme od pondělí do čtvrtka od 9 - 16 hodin.

  V roce 2011 jsme založily občanské sdružení Harmonická péče a výchova, o.s. a zprovoznily www stránky. Více podrobností např. o harmonogramu dne či aktivitách nejen pro děti z klubu ale i pro veřejnost najdete na našich stránkách www.malestromy.cz.

                    za Dětský klub Malých stromů - Jana Vyskočilová

 

Na kopečku mateřský klub v Praze 8

Našim dětem o.s. provozuje mateřský klub Na kopečku každý pátek od 9:30 – 12:30. Více informací a zajímavostí na:  www.nasimdetem.eu


Kontakt: Kateřina Hrazdirová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Nabízíme zdravé a přátelské prostředí, ve kterém děti mohou projevovat své emoce a svobodně se rozvíjet.

 

Setkávání - rodinný klub při Obci křesťanů v Praze 7


Občanské sdružení Rodinný klub SETKÁVÁNÍ jsme založily na podzim roku 2009. Jsme skupina několika maminek s malými dětmi, které spojuje zájem o waldorfskou pedagogiku a zdravý životní styl. Několik let jsme se scházely a vytvářely program pro naše děti i děti dalších spřátelených maminek. Protože zájem začal být větší, než byly naše možnosti, rozhodly jsme se, že založíme občanské sdružení a rozšíříme nabídku našich aktivit.


Provoz - je otevřeno každý pátek


Program - celou programovou nabídku najdete na www.setkavani.cz
 Kontakt: - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Klub rodičů a dětí DVOREK - v Praze 6 na Břevnově

Vznikl v roce 2009 v Praze 6 na Břevnově a v září 2011 se usídli v výtvarném Studiu Paleta na Bělohorské ul. 92.
Na Dvorku se pravidelně jednou týdně dopoledne od 9 - 12hod.
setkávaj rodiče s malými dětmi ( 0 - 3 roky).
Společně si zpíváme, tancujeme, pohrajeme, vyrábíme ozdoby a
 drobnosti  (převážně) přírodních materiálů a na závěr programu hrajeme dětem krátké divadélko.
 Kromě těcht setkán pořádá Dvorek i některé tradiční slavnosti v průběhu roku (např. Svatomartinský průvod nebo Masopust) a dílny pro rodiče dětmi na různých akcích a slavnostech na Břevnově a okolí.

Chceme rozšířit náš klubu Dvorek o program pro předškolní dětí (3-6 let) s názvem Hnízdo, a chceme ho zahájit v lednu 2013. Informační plakat najdete zde

Na Dvorku je veselo a každý je srdečně vítán!

*Kontaktujte nás:
- Ola Závadová     Tel   : 732 788 774,  

                   e.mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
- Lucie Kuthanová  Tel: 773 677 447,                 
                   e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Spolek Ladoňka z.s. - Lysa nad Labem

Spolek Ladoňka působí v Lysé nad Labem a na Nymurksku. Rozsáh našého zájmu a působnosti je široký (Kulturní a osvětové akce, ekologie...), ale z převážné částy zaměřený na rodiny a děti. V rámci spolku funguje úterní dopolední klub pro děti s maminkami či pro ti starší i bez nich, kde uplatňujeme waldorfské principy výchovy, společně tvoříme a chodíme do přirody. Do budoucna bychom rádi založili a provozovali dětský klub v přirodě postavený na principech waldorfské pedagogiky, velkou inspirací je pro nás paní Helle Heckmann a její jíž čtvrt století fungující školka v danské Kodani. (více kniha Pomalé rodičovství).

Ladoňka z.s.

- Alena Matějčková - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

- www.ladonka.webnode.cz