Hračky

Hračky

Hračka je pro dítě důležitá a nepostradatelná. Nezapomínejme, že hra je nápodoba skutečného světa kolem dítěte a je pro dítě způsobem učení i odreagování se od přílišné civilizační zátěže.

V prvním sedmiletí je tu celý svět jen pro dítě a ono mu doširoka otvírá všechny brány smyslů, aby co nejvíce přijalo. Už nikdy nebude moci tak intenzívně vnímat a tak bezvýhradně se oddávat životu. Zážitek, který v této době získá, se stává jeho majetkem navždy. Je-li prověřován svobodnou tvořivou hrou, snadno se stane podkladem pozdějšího pojmu i správného myšlení. Každý pokrok vykonává dítě nápodobou. U mnoha dětí, které se v raném věku nemohly učit napodobováním, ale byly vedeny trvalým apelem na rozum, drilem směřovány pouze k rozumnému chování, odumíráve čtvrtém roce herní aktivita.

Proto je nabídka hraček závažná věc. Nic nenahradí hračku vyrobenou vlastníma rukama rodičů. Maminka ušije panenku z vlněného rouna, tatínek vyřeže dřevěného koníka či loďku. Takové hračky vyrábějí v některých mateřských centrech rodiče společně.

Inspiraci a hračky z přírodních materiálů můžete najít v:

Radostné bublání - návod k využití v praxi

Cornelis Boogerd ukazuje jak tvořit obři bublinky. Vhodne pro děti od 3 do 90 let. Návod naleznete zde.

Výrobky z vlny a příodních materiálů

Denisa Skalcká je šikovná maminka která vyrábí spoustu vyrobků z vlny, přírodní hračky a voskové pastelky. Její stránku najdete zde.

Šíté a pletené panenky

Eva Ostrižková a Drahomíra Pergeltová vyrábějí šité, pletené a dalši panenky. Stránku naleznete na: www.evitae.cz.

Prodejna IGNIS : www.ignis.cz

Chráněná dílna TILIA: www.atelier-tilia.cz

Duhový Motýl: www.duhovymotyl.cz

Tímto odkazem se dostanete na stránku s nejrůzněšími nápady. Ač je stránka v angličtině, je plná inspirujících obrázků: www.pinterest.com/shantijade/